Křídla a pianina značky Steinway and Sons (01.12.2013)

Klávesové nástroje Steinway jsou považovány za špičku ve výrobě klavírů na světě. Steinway & Sons si dlouhá desetiletí udržuje výjimečné postavení mezi výrobci hudebních nástrojů a v mnoha ohledech nemá konkurenci.

Křídla a pianina Boston (01.12.2013)

Odborníci firmy Steinway & Sons  chtěli dopřát klavíry i pianina širšímu okruhu zákazníků, a proto přišli na trh s klávesovými nástroji značky Boston.

Křídla a pianina Essex (01.12.2013)

Kromě značky Boston se vyrábí pod záštitou společnosti Steinway & Sons i klávesové nástroje značky Essex.

Klavíry a pianina značky Bösendorfer (14.08.2013)

Bösendorfer vyrábí klavíry a pianina s jedinečným zvukem. Jsou určeny nejen pro bohaté rodiny, císaře a cary, ale také pro koncertní pódia, vzdělávací instituce a milovníky hudby po celém světě. Vybírat můžete z velmi široké nabídky klasických černých modelů různých délek, ale i speciálních limitovaných edicí nebo designerských modelů.

Klavíry a pianina značky August Förster (19.07.2013)

Německá pianina a klavíry značky August Förster patří mezi velice kvalitní hudební nástroje s dlouholetou tradicí. Všechny jsou kompletně ručně vyráběny nejzručnějšími řemeslníky. Výroba klávesových nástrojů Förster se drží tradice již po pět generací.

Klavíry a pianina značky PETROF (09.07.2013)

Firma PETROF drží v současné době prvenství ve výrobě pianin a klavírů v České republice. Pojďme se společně podívat na historii a vývoj této velmi známé společnosti zabývající se výrobou kvalitních klávesových nástrojů.

Stěhování pianin a klavírů pomocí pianoplanu (17.06.2013)

Díky našim dlouholetým zkušenostem se stěhováním klávesových nástrojů a modernímu vybavení dokážeme přestěhovat piana všeho druhu, běžné klavíry i křídla pro koncertní účely. Jak takové stěhování probíhá a k čemu slouží pianoplan se dozvíte v tomto článku.

Nejznámější výrobci klavírů (11.06.2013)

Na této stránce vás stručně seznámíme s nejznámějšími výrobci klavírů minulého století. Někteří z nich dodnes vyrábí klávesové nástroje té nejvyšší kvality. V přehledu naleznete vždy jméno zakladatele společnosti, zemi, ve které se klávesové nástroje dané značky vyrábí, počet kusů vyrobených klávesových nástrojů  v roce 2000, specifické znaky výrobce (respektive zajímavosti daného výrobce).

Anatomie klavíru (09.06.2013)

Anatomii klávesových nástrojů rozumí zajisté každý odborník zabývající se výrobou, opravou nebo laděním pianin a klavírů, stejně tak každý zkušený prodejce těchto nástrojů. My se vás nyní pokusíme ve stručnosti seznámit s tím, co se skrývá uvnitř vašeho klávesového nástroje.

Hra na klávesové nástroje (07.06.2013)

Piána i klavíry mohou sloužit lidem k různým účelům. Někomu stačí, že si dokáže zabrnkat pár jednoduchých tónů pro radost, jiný využívá klávesové nástroje k pravidelnému tréninku a pilování svého hudebního talentu, někdo se hrou na klavír živí. Pro někoho může být klavír nebo starožitné piáno krásný kus nábytku v  interiéru.  Klavír je velice populární a oblíbený hudební nástroj, na který se nechá poměrně snadno a rychle naučit hrát. Než se však do hry na klávesový nástroj pustíte, měli byste se dozvědět něco o jeho historii a fungování. Pojďme se na to společně podívat.

Čeho se vyvarovat při hře na piano či klavír? (31.01.2013)

Učíte se hrát na klavír? Chodíte do nějaké hudební školy nebo máte soukromého učitele? Pokud ano, pak vás s největší pravděpodobností bude upozorňovat i na chyby, které během hry na klavír děláte. A to je správně. Díky tomu se totiž vyvarujete celé řadě zlozvyků, kterým byste se jinak při hře na klavír, jako samouci, mohli naučit.

Začínáme hrát na klavír (11.12.2012)

Rozhodli jste se, že se naučíte hrát na klavír nebo piano? Nemáte však s nákupem tohoto hudebního nástroje žádné zkušenosti? Poradíme vám, jak tuto situaci vyřešit.

Nedílné součásti piana (24.10.2011)

Součásti výbavy související s údržbou, užíváním a ochranou piana.

Jednotlivé komponenty klavíru (24.10.2011)

Piano vyžaduje i nějaké příslušenství, které je pro tyto nástroje speciálně vyráběné a lze ho vybírat v různých designových, barevných, materiálových provedeních. Jedná se o lavice, stoličky, židle, povlaky na piana, notové skříně, zámky piana a další.

Jak pečovat o piano? (24.10.2011)

Zde najdete odpovědi na otázky typu: Jak správně zacházet a jak udržovat piano? Jaké je správné umístění piana? Jaká je správná teplota vzduchu a vlhkost? Jak zajistit ideální akustiku? Proč na piano neodkládat žádné předměty? Jak často provádět údržbu? Jak ošetřovat piano? Článek poskytuje zajímavé návody vztahující se k výše uvedeným otázkám.

Jak správně vybrat piano? (24.10.2011)

Při výběru piana musíte zohlednit spoustu faktorů. Zda pořídit piano staré, či nové. Na co si při výběru piana dát obzvláště pozor. Jaké části nástroje je třeba důkladně zkontrolovat a mnoho dalších. V článku naleznete užitečné rady, které Vám aktivitu výběru piana, či klavíru usnadní.

Rozdíl mezi klavírem, křídlem, pianinem a pianem (24.10.2011)

Článek nabízí odpovědi na otázku jak se od sebe liší klavír, křídlo, piano a pianio. Popisuje význam jednotlivých pojmů a za pomoci obrázků se je snaží rozlišit i vizuálně.

Výběrové řízení na dodávku koncertního křídla pro Měšťanskou Besedu v Plzni (15.08.2008)

V roce 2005 jsme se zúčastnili a vyhráli výběrové řízení na dodávku koncertního křídla pro Velký sál Měšťanské Besedy v Plzni. Pro tyto reprezentativní prostory, a vzhledem k náročným požadavkům široké obce umělců zde koncertujících, jsme vybrali koncertní křídlo STEINWAY & SONS Model D (Hamburg D-274).